WARSZTATY VIDEO

FT. FILIP SKROŃC
Odpowiadał za dziesiątki projektów filmowych i fotograficznych, a podczas warsztatów dowiecie się, jak opowiedzieć komuś historię poprzez udany montaż.
O WARSZTATACH

Montaż jest wszystkim. Być może jeszcze o tym nie wiecie, ale to nie szkodzi - dowiecie się na warsztatach organizowanych przez Filipa Skrońca, dokumentalisty, fotografa i twórcy formatów video, którego możecie kojarzyć zarówno z pracy dla Huawei, MasterCard czy Levi’s, jak i corocznych videorelacji z OFF Festivalu.

Podczas warsztatów Filip pokaże wam, jak istotna jest technika montowania filmów, obojętnie jakiego sprzętu używacie; może być to nawet zwykły smartfon. Będzie też sporo o kształtowaniu własnego, unikalnego stylu montażysty, będą wreszcie zadania montażowe, które da wam do wykonania na miejscu.

Jeśli chcecie wziąć w nim udział, Filip ma dla was zadanie rekrutacyjne. Oto ono: Zmontuj video trwające od 30 do 60 sekund – to może być film modowy, relacja z wydarzenia, opowieść o konkretnym bohaterze lub sobie samym – które w warstwie montażowej dopuści elementy normalnie uważane za błędy: brak synchronizacji dźwięku z obrazem, mieszanie materiałów kolorowych i czarno-białych, wieloekranowość, zbyt mocne spowolnienia czy przyspieszenia, częstą zmianę formatu obrazu i przejścia, które Twoim zdaniem skrytykowanoby w szkole filmowej. Eksperymentuj z formą, brudź i wyjdź poza klasyczne sposoby montowania. Przy montażu możesz użyć found footage, ale miło będzie jeśli spróbujesz nagrać coś samemu. Nikt nie będzie oceniać jakości obrazu, kadrowania czy tego jak stabilny jest obraz – uwagę będziemy zwracać przede wszystkim na montaż i to co przy jego pomocy opowiesz.

Na zgłoszenia czekamy do 27 maja do godziny 12:00.

KALENDARZ WARSZTATÓW

Warsztaty składają się na cykl 2 spotkań.

05/06

Godzina: 18:00
Lokalizacja: Nowy Świat 6/12
Czas trwania: 4h

12/06

Godzina: 18:00
Lokalizacja: Nowy Świat 6/12
Czas trwania: 4h

Zgłoszenie

Wyślij zgłoszenie

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
ZOBACZ INNE WARSZTATY

Zapoznaj się z innymi warsztatami

Warsztaty foto ft. Karol Grygoruk

Jeden z najważniejszych fotografów młodego pokolenia wprowadzi was w świat fotografii… i powie, jak robić doskonałe zdjęcia. Po prostu.

Warsztaty design ft. Bartek Walczuk

Projektant, który w swojej karierze współpracował z wieloma prestiżowymi markami. Na warsztatach podzieli się z wami swoim doświadczeniem.

Warsztaty DJskie ft.
Kebs / Falcon1

Ci goście to absolutna czołówka w swoim fachu. Przekonacie się o tym podczas warsztatów, po których będziecie już dobrze wiedzieć, o co chodzi z tymi cutami czy pitchami.