WARSZTATY VIDEO

FT. FILIP SKROŃC

Odpowiadał za dziesiątki projektów filmowych i fotograficznych, a podczas warsztatów dowiecie się, jak opowiedzieć historię poprzez udany montaż.

O WARSZTATACH

Montaż jest wszystkim. Być może jeszcze o tym nie wiecie, ale to nie szkodzi - dowiecie się na warsztatach organizowanych przez Filipa Skrońca, dokumentalisty, fotografa i twórcy formatów video, którego możecie kojarzyć zarówno z pracy dla Huawei, MasterCard czy właśnie Levi’s, jak i corocznych videorelacji z OFF Festivalu.

Podczas warsztatów Filip pokaże wam, jak istotna jest technika montowania filmów, obojętnie jakiego sprzętu używacie; może być to nawet zwykły smartfon. Będzie też sporo o kształtowaniu własnego, unikalnego stylu montażysty, będą wreszcie zadania montażowe do wykonania na miejscu.

Jeśli chcecie wziąć udział, Filip ma dla was zadanie rekrutacyjne. Oto ono: Zmontuj video trwające od 15 do 60 sekund – może to być film modowy, relacja
z wydarzenia, opowieść o konkretnym bohaterze lub sobie samym – które w warstwie montażowej dopuści elementy normalnie uważane za błędy: brak synchronizacji dźwięku z obrazem, mieszanie materiałów kolorowych i czarno-białych, wieloekranowość, zbyt mocne spowolnienia czy przyspieszenia, częstą zmianę formatu obrazu i przejścia, które Twoim zdaniem skrytykowanoby w szkole filmowej. Eksperymentuj z formą, brudź i wyjdź poza klasyczne sposoby montowania. Przy montażu możesz użyć found footage, ale miło będzie jeśli spróbujesz nagrać coś samemu. Uwagę będziemy zwracać przede wszystkim na montaż i to co przy jego pomocy opowiesz.


Na zgłoszenia czekamy do 28 maja do godziny 18:00.

KALENDARZ WARSZTATÓW

Warsztaty składają się na cykl 2 spotkań

05/06

Godzina: 18:00
Lokalizacja: Nowy Świat 6/12
Czas trwania: 4h

12/06

Godzina: 18:00
Lokalizacja: Nowy Świat 6/12
Czas trwania: 4h

Zgłoszenie

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń, dziękujemy!

ZOBACZ INNE WARSZTATY

Zapoznaj się z innymi warsztatami

Warsztaty design ft. Bartek Walczuk

Projektant, który w swojej karierze współpracował z wieloma prestiżowymi markami. Na warsztatach podzieli się z wami swoim doświadczeniem.

Warsztaty foto ft. Karol Grygoruk

Jeden z najważniejszych fotografów młodego pokolenia wprowadzi was w świat fotografii… i powie, jak robić doskonałe zdjęcia. Po prostu.

Warsztaty DJskie ft.
Falcon1 / Kebs

Ci goście to absolutna czołówka w swoim fachu. Przekonacie się o tym podczas warsztatów, po których będziecie już dobrze wiedzieć, o co chodzi z tymi cutami czy pitchami.